Zadržavanje vode u organizmu može biti jako opasno, evo kada se javiti ljekaru
Zadržavanje vode
Poznato je da u ljudskom organizmu može doći do zadržavanja vode, a uzroci mogu biti razni.
Na to može uticati način života - ishrana, unos tečnosti i mnogi drugi faktori, a sve ovo može ukazivati i na ozbiljne zdravstvene probleme. Naime, često srčani problemi utiču na zadržavanje vode u organizmu, o čemu je govorio dr Rodoljub Ristić, internista, subspecijalista i kardiolog, prenosi B92.
"’Testasti’ obostrani otoci na nogama i potkolenicama, koji se obično javljaju uveče, a ujutru polako nestaju, prvi su alarm za pacijente da posete kardiologa. To je jedan od prvih razloga, a kardiolog dalje uvtrđuje da li se tu radi o kardiovaskularnom sistemu. Ako se ustanovi da je o tome reč, onda slede pregledi i dalji protokol. Mora se ustanoviti šta izaziva da srce pravi problem", govori doktor Ristić i dodaje:
"Pregledima se utvrdi da li postoji otežan protok krvi kroz krvne sudove srca, da li postoji poremećaj srčanog ritma, i drugo, a potom sledi ultrazvuk srca i ostali pregledi. Nosi se aparat koji 24 sata prati rad srca, i preko toga vidimo da li srčani mišić u svakom trenutku dobija adekvatnu količinu krvi, da li postoji poremećaj srčanog ritma, i mnogo toga još se vidi na holteru", govori dr Ristić u emisiji "150minuta".