Dnevni.ba - PRELOADER

Dodik: Uvjeren sam u oslobađajuću presudu, nije tačno da vršim pritisak na Sud BiH

30 Lis 2024


Dodik: Uvjeren sam u oslobađajuću presudu, nije tačno da vršim pritisak na Sud BiH
Milorad Dodik

Predsjednik RS Milorad Dodik rekao je danas da bi svaka druga presuda u procesu protiv njega pred Sudom BiH, osim oslobađajuće, bila "politička odluka".

- Oni koji guraju ovu priču ne samo da su politički motivisani, već pravno nepismeni. Pravno gledano, presuda može biti samo oslobađajuća ili proces može biti prekinut, a politički gledano mogu da odluče drugačije. Svaka druga odluka osim one da je ovo pravno ništavan i nedozvoljen proces i da nema elemenata za odgovornost, bila bi politička. Na politički proces ćemo odgovoriti političkim odlukom - istakao je Dodik, podsjećajući da je optužen zbog vršenja svoje ustavne dužnosti, prenosi Avaz

Dodik je rekao da je uvjeren u oslobađajuću presudu, dodajući da navodi iz "FBiH o tome kao vrši pritisak na Sud nemaju uporište".
 

Predsjednik RS je zahvalio svima koji su se i danas okupili pred Sudom BiH kako bi pružili podršku njemu i v.d direktora Službenog glasnika RS Milošu Lukiću.

BIH


KAKO JE KABIRI ISKORISTIO DOMAĆE BLOKIRANJE I PASIVNOST DA OSIGURA DOSTAVU AMERIČKOG PLINA

'BIH U PLINSKOJ KOMORI'

Dok je Dragan Čović blokirao projekt nove plinske konekcije a stranke Trojke predvođene Elmedinom...

27 Velj 2026

Iako su se okupili u manjen broju, građani poručili da će ustrajati u svojim zahtjevima

U petak su se građani, po osmi puta, okupili ispred zgrade Zemaljskog muzeja BiH u Sarajevu, nast...

27 Velj 2026

ZAPADNOHERCEGOVAČKA ŽUPANIJA (ZHŽ)

Pedeset i tri liječnika uručila otkaze nakon što Vlada nije udovoljila zahtjevu sindikata

Nakon što županijska Vlada nije prihvatila njihove zahtjeve usmjerene ka unaprjeđenju radn...

27 Velj 2026