NOĆNA MORA ZA DOMAĆINE: Eriksen jedva ostao živ, Danska izgubila

12 Lip 2021

Reprezentacija Finske večeras je u Kopenhagenu sa 1:0 pobijedila selekciju Danske u meču prvog kola grupne faze Europskog prvenstva.

Utakmica na Parken stadionu bila je u sjeni Christiana Eriksena koji se u finišu prvog dijela srušio na teren, te su ga ljekari oživljavali i na svu sreću na kraju su uspjeli da ga vrate u život.

Naime, Eriksen se srušio na teren i bilo je jasno da nešto nije u redu. Saigrači su tražili ljekarsku pomoć, a Kjaer mu je izvadio jezik iz usta i okrenuo ga je u pravila položaj.

Sva drama trajala je desetak minuta, ljekari su oživljavali Eriksena i svi su čekali šta će se desiti. Na svu sreću Eriksen se probudio i bio je svjestan kada je na nosilima napustio stadion.

Utakmica je prekinuta, a Eriksen je prebačen u bolnicu. Ubrzo nakon toga stigle su informacije da je Eriksen stabilno i da je van životne opasnosti. Nakon toga igrači oba tima odlučili su da se utakmica nastavi.

Danci su i u drugom poluvremenu krenuli veoma ofanzivno. Međutim, Finci su ih kaznili za sve promašaje.

Naime, u 60. minuti utakmice novi hladan tuš na Parkenu kada je Finska povela sa 1:0. Nakon sjajnog centaršuta s lijeve strane najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je Pohjanpalo koji glavom pogađa za 1:0, te nije slavio gol iz poštovanja prema Eriksenu.

Danska je do poravnanja mogla u 73. minuti nakon što je sudija svirao penal za domaći tim. Odgovornost je preuzeo Hojbjerg, ali je Hradecky odlično pročitao njegovu namjeru i odbranio je udarac.

Novu priliku domaći su imali deset minuta kasnije. Ovaj put u šansi je bio Olsen, ali ponovo nije bilo gola.

Finska je do kraja utakmice uspjela da sačuva svoju mrežu i napravi veliko iznenađenje osvajanjem tri boda protiv Danske.

U ovoj grupi nalaze se još Belgija i Rusija koji trenutno igraju svoju utakmicu u St. Peterburgu.