Dnevni.ba - PRELOADER

Rumunjski pilot preživio avionsku nesreću, par sati kasnije poginuo u drugoj

21 Srp 2025


Rumunjski pilot preživio avionsku nesreću, par sati kasnije poginuo u drugoj
Nesreća

Nekoliko sati nakon što je preživio jednu avionsku nesreću, pilot malog zrakoplova poginuo je u Rumunjskoj u drugoj, piše index.

Pad malog zrakoplova modela ICP Savannah S dogodio se jučer oko 19 sati u općini Jurilovca na crnomorskoj obali Rumunjske, nedugo nakon uzlijetanja.

Poginuli 54-godišnji pilot imao je iskustvo od više od 200 sati letova, a samo nekoliko sati ranije preživio je pad sličnog zrakoplova na kojem je letio s 18-godišnjim sinom.

U padu je poginula još jedna osoba
Njihov avion tada se prevrnuo prilikom slijetanja, no obojica su prošla bez ozljeda.

Pozvali su druge pilote da ih prevezu s mjesta nesreće te su otputovali u odvojenim zrakoplovima, od kojih je jedan pao, prenosi rumunjski Pro TV.

U padu su život izgubile dvije osobe u zrakoplovu.

Vijesti iz svijeta


G20 SAMIT

Južnoafrička Republika napravit će pauzu u učešću na G20, nakon zabrane SAD-a

Južnoafrička Republika je u četvrtak saopćila da je spremna da pauzira narednu godinu u okviru G2...

1 h 49 min

BDP

Kineski rast BDP-a: Cilj od pet posto i snažni poticaji u 2026.

Kineski rast BDP-a ostat će ključni fokus vlasti i sljedeće godine. Vlada i savjetnici procjenjuj...

3 h 44 min

Macron i Xi potpisali 12 sporazuma o suradnji. Razgovarali o trgovini i Ukrajini

Francuski  predsjednik Emmanuel Macron, koji boravi u posjetu Kini, pozvao je kineskog čelnika X...

4 h 19 min