Dnevni.ba - PRELOADER

SDP u Mostaru dobio novog predsjednika, Senad Đeldum će predvoditi organizaciju

15 Stu 2025


SDP u Mostaru dobio novog predsjednika, Senad Đeldum će predvoditi organizaciju

Danas je u kongresnoj sali HA Hotela u Mostaru, održana Izborno izvještajna konvencija Gradske organizacije SDP BiH Mostar.

Gradska organizacija SDP Mostar uspješno je održala svoju izbornu konvenciju, na kojoj su delegati i članovi stranke raspravljali o dosadašnjem radu, definisali smjernice za budući period te izabrali novo rukovodstvo, prenosi Klix.

Konvencija je protekla u konstruktivnoj atmosferi, uz jasnu poruku da SDP Mostar ostaje snažan faktor progresivne politike u gradu, zasnovane na principima socijalne pravde, jednakosti i odgovornog djelovanja.

Za novog predsjednika Gradskog odbora SDP BiH Mostar izabran je Senad Đeldum.

Delegati su njegov izbor podržali jednoglasno, potvrđujući povjerenje u njegove sposobnosti i viziju razvoja organizacije.

U svom obraćanju nakon izbora, Đeldum je istakao da mu je čast preuzeti ovu važnu funkciju te naglasio da će njegov rad biti usmjeren na jačanje organizacije, otvaranje prema građanima i afirmaciju politika koje doprinose razvoju Mostara kao modernog, pravednog i evropskog grada.

"SDP Mostar mora biti glas svih građana, koji žele politiku koja donosi prosperitet, a ne podjele, građana koji žele bolje životne uslove i grad u kojem se svako osjeća ravnopravno i sigurno. Pred nama je mnogo posla, ali vjerujem da zajedno možemo ojačati našu organizaciju i pokazati da su društvene promjene moguće", poručio je Đeldum.

Na izbornoj konvenciji Gradske organizacije SDP BiH Mostar izabran je i novi Gradski odbor koji će u narednom periodu odlučivati o svim važnim procesima unutar organizacije.

Konvencija je završena porukom jedinstva i odlučnosti da se SDP Mostar još snažnije pozicionira kao nosilac progresivnih politika u gradu, uz jasno opredjeljenje da se kroz timski rad i aktivan angažman postignu konkretni rezultati u interesu svih Mostarki i Mostaraca.

Delegatima konvencije su se obratili ministrica u Vladi FBiH Jasna Duraković i predsjednik KO SDP BiH HNK Ivor Perić, a radnim predsjedništvom rukovodila je Lana Prlić. Radu konvencije su u svojstvu gostiju sudjelovali i potpredsjednica Skupštine HNK Vesna Saradžić, ministri u Vladi HNK Zanin Vejzović i Emil Balavac te zastupnik u Skupštini KS Samir Avdić.

BIH


Letovi iz Mostara za Dusseldorf i Stuttgart od sada dva puta tjedno

Zračna luka Mostar objavila je kako će od sada letovi za Düsseldorf i Stuttgart biti dostupni dva...

20 min

U Međugorju otvoren Dodig Tennis Center, zvjezdanu listu gostiju predvodio Novak Đoković

MEĐUGORJE – U Međugorju je u utorak otvoren Dodig Tennis Center, moderni teniski kompleks i...

46 min

Erdogan: ‘Otpor 15. srpnja je bez presedana u povijesti svjetske demokracije'

Piše: Recep Tayyip ERDOĞAN Predsjednik Republike Turske Jedan od najsurovijih pokušaja državnog...

1 h 21 min