Dnevni.ba - PRELOADER

Srbijanski ministar Bratina ispričao se zbog izjava o Hrvatskoj i Ukrajini

1 h 52 min


Srbijanski ministar Bratina ispričao se zbog izjava o Hrvatskoj i Ukrajini
Boris Bratina

Ministar informiranja i telekomunikacija Srbije Boris Bratina u petak se javno ispričao zbog izjave u kojoj je sugerirao da bi Hrvatska, poput Ukrajine, trebala „platiti teritorijem“ za ponašanje iz prošlosti, prenose beogradski mediji.

„U ime Ministarstva informiranja i telekomunikacija, kao i u svoje ime, prof. dr. Boris Bratina javno se ispričava zbog propusta koji se dogodio 17. prosinca 2025. godine, u vezi s izjavom danom na televiziji Informer“, navodi se u priopćenju objavljenom na službenoj stranici srbijanskog ministarstva.

Bratina je u emisiji prorežimskog Informera izjavio da Hrvati „moraju biti kažnjeni“ zbog sudjelovanja u Prvom i Drugom svjetskom ratu, a posebno za događaje od 1990-ih do danas.

U priopćenju srbijanskog ministarstva stoji da Bratina „podržava suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine“, dok se isto ne navodi za Hrvatsku. Dodaje se da izjava „nije bila povezana s aktualnim događajima, već s ranijim povijesnim razdobljem“.

Izjava je izazvala oštre reakcije u Hrvatskoj, a reagirala je i Ukrajina.

Šef hrvatske diplomacije Gordan Grlić Radman ocijenio ju je „agresivnom i nedopustivom“, podsjetivši da dolazi iz zemlje koja je bila agresor na Hrvatsku.

Ukrajinsko ministarstvo vanjskih poslova poručilo je Bratini da „za svoje nepromišljene verbalne vježbe koristi teritorij vlastite zemlje“, uz poslovicu „u zatvorena usta muha ne ulazi“, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


Vlak naletio na krdo slonova u Indiji. Sedam ih je uginulo

Sedam  slonova je poginulo, a jedan je ozlijeđen kad je vlak koji na putu za Delhi naišao na krd...

22 min

VLADIMIR PUTIN

Reuters objavio procjenu američkih obavještajaca: Putin želi dijelove Europe

Američke obavještajne službe upozoravaju kako ruski predsjednik Vladimir Putin namjerava z...

1 h 16 min

Bivšem premijeru Pakistana 17 godina zatvora zbog luksuznih satova

Pakistanski  sud u subotu je osudio bivšeg premijera Imrana Khana i njegovu suprugu Bushru Bibi ...

1 h 20 min