Dnevni.ba - PRELOADER

Vulić najavila inicijativu za smjenu ministra Heleza

27 Stu 2023


<strong>Vulić najavila inicijativu za smjenu ministra Heleza</strong>

Klub zastupnika SNSD-a i Srpski klub u Parlamentarnoj skupštini BiH uputit će inicijativu za smjenu ministra obrane BiH Zukana Heleza, najavila je Sanja Vulić, šefica Kluba zastupnika SNSD-a u Parlamentu BiH, uz napomenu da, za razliku od 'Trojke' i njihovih ucjena, ovdje

nije riječ ni o kakvoj ucjeni, već o odgovornom ponašanju zastupnika koje su birali građani RS-a.

- Sevlid Hurtić, a ne Denis Šulić bila je vaša ucjena, a naš kompromis. Ekipa iz 'Trojke' očito smatra da mi trebamo prihvaćamo pravila koja isključivo definiraju oni ili njihovi prijatelji iz međunarodne zajednice. Tu su se prevarili. Nitko neće igrati ni po čijim pravilima. Možemo razgovarati i dogovarati se samo na temelju Daytonskog sporazuma i daytonske BiH, poštujući njen teritorijalni integritet i suverenitet, i nikako drugačije, ističe Vulić koja je, u osvrtu na činjenicu da su čelnici 'Trojke' u RS-u obilježili Dan državnosti BiH, navela da je riječ o provociranju najranjivije kategorije društva u RS-u, pripadnika Vojske Republike Srpske.

- To nije samo licemjerstvo, već i bezobrazluk, dodala je Vulić uz poruku da dužnosnike iz RS-a “ne zanima ni 'Trojka' ni njihova FBiH“, osim onih nekoliko nadležnosti predviđenih Daytonskim sporazumom.

BIH


KLJUČ

Stari grad Ključ postaje središte kulturnog turizma

Na uzvišenju iznad rijeke Sane gdje se prirodni kanjon između Lubice i Želina pretvara u dramatič...

28 min

Ekonomski pokazatelji: Izvoz napokon porastao

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Nakon dugo vremena pojavili su se ekonomski ...

32 min

SRPSKA SPOČITAVA FEDERACIJI GIKIL KAKO BI SKRENULA POZORNOST S VIDAUCTA

Kriminal plaćaju građani, bez obzira iz kojeg entiteta 'dolazio'

Piše: V.S.Herceg mostar@dnevni-list.ba Zanimljivo je bilo prošlotjedno „prebacivanje loptice“ i...

1 h 38 min